Legionowo: Strażacy ćwiczyli w CSP

W dniu 22 września br. na terenie Centrum Szkolenia Policji odbyło się szkolenie z zakresu Ratownictwa Technicznego - Drogowego dla jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu legionowskiego. Tego rodzaju przedsięwzięcie już po raz kolejny zostało zorganizowane w CSP – to efekt wieloletniej, udanej współpracy między jednostkami.

Nowoczesna infrastruktura i zaplecze logistyczne, jak też pozytywne doświadczenia w realizowaniu podobnych projektów na terenie Centrum Szkolenia Policji spowodowały, że również w tym roku spotkały się tu jednostki ochotniczej straży pożarnej z Legionowa, Skrzeszewa, Jabłonny oraz JRG nr 10 Warszawa.

Szkolenie zorganizował Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Legionowie przy współudziale Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 10 w Warszawie. W ramach wykonywanych ćwiczeń strażacy sprawdzali swoje umiejętności z zakresu wydobywania ofiar wypadków drogowych z pojazdu przy wykorzystaniu specjalistycznych narzędzi hydraulicznych. Była to również okazja do wymiany doświadczeń z zakresu niesienia pomocy poszkodowanym.

zdj. mł. insp. Elżbieta Kołodziejska - Powalska