Legionowo: Rupieciarnia wznowi działalność

Wszystkich miłośników staroci i tzw. wyprzedaży garażowych ucieszy fakt, że już 18 października swoją działalność wznowi legionowska Rupieciarnia. Od pewnego czasu toczyły się dyskusje dotyczące reaktywacji tej formy handlu na Targowisku Miejskim w Legionowie. Dzięki współpracy prezydenta Romana Smogorzewskiego i prezes spółki KZB Legionowo Ireny Boguckiej będzie to możliwe.

Początkowo KZB Legionowo zamierzało do końca bieżącego roku nie uruchamiać Rupieciarni. Jednakże na przestrzeni ostatnich tygodni odbyłem wiele rozmów z mieszkańcami, którzy przekonywali mnie do wznowienia jej działalności. Wiem, że pani prezes odbyła ich równie dużo. W związku z tym, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, podjęliśmy decyzję o ponownym uruchomieniu tej formy handlu. – mówi Roman Smogorzewski, prezydent Legionowa.

Przypomnijmy, że Rupieciarnia to inicjatywa, która powstała kilka lat temu. Poszukiwacze okazji kupują tam towary w atrakcyjnej cenie, miłośnicy unikatów – wyjątkowe rękodzieło lub artykuły będące poza codziennym obiegiem handlowym. Istotą tego rozwiązania jest dawanie tzw. drugiego życia rzeczom używanym, lecz wciąż jeszcze znajdującym się w dobrym stanie.

W obecnej sytuacji epidemiologicznej warunkiem udziału w kiermaszu jest dokonanie zgłoszenia drogą mailową na adres targowisko@kzb-legionowo.pl lub telefonicznie pod nr tel. 22 774 94 05 (w dni targowe w godz. 07:00-15:00). Zgłoszenia na dany tydzień przyjmowane będą także w godzinach pracy biura KZB Legionowo Sp. z o.o. tj. poniedziałek 09:00-17:00 oraz wtorek-piątek 07:00-15:00 pod nr tel. 22 774 45 95. Prawidłowe zgłoszenie powinno zawierać imię osoby sprzedającej oraz numer telefonu kontaktowego. Nie ma możliwości dokonywania zgłoszeń z góry na cały miesiąc. Dokonanie zgłoszenia oznacza zapoznanie się i akceptację regulaminu oraz zasad obowiązujących na Targowisku Miejskim w Legionowie.

TAGI:

Podziel się z innymi