Legionowo: Rozmawiali o jakości wody w mieście

W ostatnich dniach na forach internetowych pojawił się temat jakości wody. I to nie tylko w Legionowie, odzywali się mieszkańcy całego powiatu, zgłaszający problemy z wodą w kranach. Dzisiaj (8.04) zastępca prezydenta Piotr Zadrożny spotkał się z przedstawicielem spółki PWK Legionowo i prezesem PEC Legionowo, aby omówić kwestie jakości wody w legionowskich kranach.

Jak informuje Piotr Zberowski z PWK Legionowo, w ostatnim czasie Spółka nie wykonywała żadnych prac, które miałyby wpływ na jakość dostarczanej do odbiorców wody. Co więcej, kontrola jakości wody prowadzona jest w całym układzie systemu zaopatrzenia w wodę, a próbki wody pobierane są według harmonogramu ustalonego na podstawie obowiązujących przepisów oraz przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Legionowie. Jakość produkowanej i przesyłanej wody jest zgodna z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 07.12.2017 r. „w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi”.

Służby PWK co miesiąc kontrolują jakość wody, ostatnia taka kontrola miała miejsce 6 marca i nie wykazała nieprawidłowości. Po otrzymaniu zgłoszeń od mieszkańców pracownicy PWK także dokonali kontroli wody w sieci zlokalizowanej w wymienianych przez nich miejscach. Kolejne próbki zostaną pobrane dzisiaj (8.04), na wyniki trzeba będzie poczekać około 10 dni.

TAGI:

Podziel się z innymi

Podziel się z innymi: