Legionowo: Prezenty dla policji

W Komendzie Powiatowej Policji odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu dla policjantów pełniących służbę w powiecie legionowskim. Za kwotę 50 tysięcy złotych zostały zakupione komputery, drukarki oraz zestawy engraverów z osprzętem do znakowania rowerów.

Komendant Powiatowy Policji inspektor Waldemar Perdion w imieniu swoim i podległych policjantów podziękował Staroście Legionowskiemu Robertowi Wróblowi oraz Zastępcy Prezydenta Miasta Legionowo Piotrowi Zadrożnemu za pomoc i zapewnił, że sprzęt przyczyni się do jeszcze lepszej pracy mundurowych oraz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

W 2016 roku Starosta Legionowski oraz Prezydent Miasta Legionowo przekazali po 25 tysięcy na zakup sprzętu teleinformatycznego oraz engraverów wraz z osprzętem do znakowania rowerów. Przetarg odbył się w Komendzie Stołecznej Policji w Warszawie. Komputery stacjonarne, notebooki, drukarki, monitory oraz zestawy z engraverami zostały przekazane policjantom w Komendzie Powiatowej Policji w Legionowie oraz w komisariatach w każdej z gmin.

Szczególnie doposażeni zostali dzielnicowi, policjanci wydziału kryminalnego, wydziału do walki z przestępczość gospodarczą i korupcją. Sprzęt trafił też do dyżurnych na stanowiska kierowania w jednostkach organizacyjnych.

Zakupione zestawy engraverów rozdysponowano do każdego z komisariatów. Dwa będą służyły w siedzibie legionowskiej komendy.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców powiatu teraz sami policjanci bez pomocy stołecznych kolegów będą mogli znakować jednoślady nie tylko w komendzie ale też na oficjalnych imprezach, piknikach organizowanych przez urzędy.

Akcja promocyjna znakowania rowerów rozpocznie się w kwietniu 2017 roku. Szczegółowe informacje podane zostaną na plakatach, stronie internetowej KPP oraz stronach urzędów.

/KPP Legionowo/