Legionowo: Pożar na Topolowej

We wtorek (22.01) chwilę po godzinie 20, do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu przy ulicy Topolowej w Legionowie. Na miejsce natychmiast wysłano zastępy ratowniczo - gaśnicze Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policję i Straż Miejską.

Przybyli na miejsce strażacy, zastali rozwinięty pożar i ogromne zadymienie wewnątrz domu jednorodzinnego. Natychmiast zbudowano linie gaśniczą i wprowadzono roty ratowników w aparatach ochrony dróg oddechowych do wnętrza domu a następnie podano prądy wody w natarciu na płonące wnętrze piwnicy. Wcześniej odłączono również dopływ prądu do budynku. Mieszkająca w domu rodzina z 7-letnim dzieckiem ewakuowała się jeszcze przed przybyciem strażaków.

Policjanci jak i Strażnicy Miejscy zabezpieczyli miejsce akcji strażaków. Komendant Straży Miejskiej w imieniu Prezydenta Legionowa zaproponował rodzinie pogorzelców nocleg w hotelu. Jednak sąsiedzi zaproponowali nocleg u siebie w domu.

Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie silnika w zamrażalce ustawionej w piwnicy domu. Dokładne okoliczności pożaru są ustalane.

Udział w akcji:
471M21 - JRG Legionowo
471M25 - JRG Legionowo
479M26 - OSP Legionowo
479M88 - OSP Chotomów
ZZ829 - KPP Legionowo
101- Straż Miejska Legionowo
104- Straż Miejska Legionowo