Legionowo: Pożar domu przy Słonecznej

W czwartek (16.11) o godzinie 3:19 dyżurny legionowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze domu przy ulicy Słonecznej w Legionowie. Do gaszenia pożaru zaangażowano pięć zastępów z Legionowa i okolicznych miejscowości.

Po przybyciu pierwszych zastępów na miejsce pożaru zastano pożar w jednym z pokoi budynku jednorodzinnego mieszkalnego parterowego o konstrukcji drewnianej. Budynek obłożony był sidingiem pokryty blachą. Płomienie wydobywały się na zewnątrz przez okno.

Jeszcze przed przybyciem służb z budynku ewakuowana została lokatorka, która znajdowała się w samochodzie syna. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu energii elektrycznej i gazu oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu, jeden prąd przez okno zaś drugi od wewnątrz.

Po oddymieniu budynku, przy użyciu kamery termowizyjnej wykonano niezbędne prace rozbiórkowe drewnianego stropu i ścian, nadpalone elementy zostały wyrzucone na zewnątrz i przelane wodą.

Ewakuowana kobieta została przewieziona do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Wstępnie zdiagnozowano 4% poparzenia ciała I stopnia.

Udział w akcji:
471M21 - JRG Legionowo
471M25 - JRG Legionowo
479M26 - OSP Legionowo
479M44 - OSP Jabłonna
479M84 - OSP Kąty Węgierskie
W01-171 - ZRM Legionowo
Pogotowie Energetyczne Legionowo

Marek Karpowicz
Foto: Daniel Kaczmarczyk i KP PSP Legionowo