Legionowo: Powołano Pełnomocnika ds. jakości powietrza

Legionowo: Powołano Pełnomocnika ds. jakości powietrza

Prezydent Miasta Legionowo powołał w poniedziałek (30.01) Pełnomocnika ds. jakości powietrza i gospodarki niskoemisyjnej. Został nim Marcin Galoch, który zajmie się kompleksowymi działaniami związanymi z gospodarką niskoemisyjną w Legionowie.

Marcin Galoch od 2014 roku pracuje w Referacie Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Legionowo. W 1998 roku ukończył studia magisterskie na Politechnice Warszawskiej (Inżynieria Środowiska) na specjalizacji Systemy Ochrony Powietrza. Jest też absolwentem studiów podyplomowych na kierunku Efektywność Energetyczna Budynków.

Pierwszym działaniem nowo powołanego Pełnomocnika będzie opracowanie planu działań w zakresie ograniczenia niskiej emisji w Legionowie.

/UM Legionowo/

2 komentarze/y

  1. Fajne stanowisko tylko czy coś to da bo dopóki społeczeństwo jest biedne a nie ma 100% dotacji na zakup bardziej efektywnych lub odnawialych źródeł energii to nic się nie ruszy w dobra stronę choćby i było tysiąc pełnomocników zniesiono certyfikacje energetyczna odbieranych budynków teraz każdy ma kocioł na pelety lub gaz w projekcie a w rzeczywistości wstawia piec węglowy i pali węglem.

  2. Nie wiem na ile to może mieć znaczenie ale chcę zauważyć że SMOGorzewski w walce ze SMOGiem raczej nie ma szans na zwycięstwo.

Komentarze

Musisz się zalogować , aby móc komentować.