Legionowo: Powitanie Florianka

W środę (4.10) w godzinach wieczornych na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie, miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Strażacy powitali Florianka, który stanowi kolejne narzędzie dla instruktorów w procesie edukacyjnym najmłodszych.

Uroczyste spotkanie w sali edukacyjnej Iskierka rozpoczął Komendant Powiatowy PSP w Legionowie - st. bryg. Mieczysław Klimczak. Poruszył on zagadnienia prewencji społecznej, realizowanej dotychczas przez strażaków powiatu legionowskiego oraz plany rozwoju na przyszłość. Szczególną uwagę zwrócił na fakt, jak ważna jest edukacja najmłodszych poprzez udział w pozorowanych zdarzeniach, związanych z pożarem, czy wypadkiem drogowym. Dzieci uczone są wówczas zasad organizacji i prowadzenia akcji ratowniczo – gaśniczej oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Całość uświetnił pokaz nowego nabytku, który w spektakularny sposób pojawił się przed oczami zgromadzonych gości wraz z młodymi adeptami pożarnictwa. Druhowie z Dziecięcej Drużyny Pożarniczej z Kałuszyna przetestowali nowy pojazd, wykorzystując go podczas pokazu akcji gaśniczej.

Wśród zaproszonych gości byli: Wicestarosta Jerzy Zaborowski, przedstawiciele władz samorządowych i służb mundurowych z Legionowa, Prezes KZB – Irena Bogucka oraz druhny i druhowie z terenu powiatu legionowskiego.

Tekst: KP PSP Legionowo
Foto: Wirtualne Legionowo
Wideo: Miejscowa na Weekend