Legionowo: Poszukiwana Malwina odnaleziona

Policjanci z KPP w Legionowie i podległych jednostek poszukiwali zaginionej 13-letniej Malwiny. Dziewczynka 8 listopada 2018 roku, w godzinach porannych wyszła z miejsca zamieszkania w Legionowie i do chwili obecnej nie powróciła, ani też nie nawiązała kontaktu z bliskimi. W akcji poszukiwawczej udział wzięło ponad 130 policjantów z Centrum Szkolenia Policji oraz KPP Legionowo oraz strażacy z Legionowa, Chotomowa i Jabłonny.

Wczoraj po godzinie 14 legionowscy policjanci przyjęli zgłoszenie o zaginięciu 13-letniej dziewczynki, która kilka godzin wcześniej wyszła z rodzinnego domu w Legionowie i nie utrzymywała kontaktu z rodziną. Najbliżsi zaginionej niepokoili się całym zdarzeniem i postanowili poprosić o pomoc Policję.

Policjanci na ternie całego powiatu legionowskiego natychmiast przystąpili do swoich zadań, aby odnaleźć dziewczynkę. Z pomocą ruszyli także funkcjonariusze z warszawskich oddziałów prewencji oraz bardzo liczne grono wykładowców i słuchaczy Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, w tym przewodnicy psów tropiących z Zakładu Kryminologii Policyjnej w Sułkowicach, strażacy z PSP w Legionowie oraz Specjalna Grupa Poszukiwawcza z OSP w Jabłonnie. Dla wszystkich, którzy uczestniczyli w działaniach najważniejsze było bezpieczeństwo poszukiwanej dziewczynki.

Dziś, tuż przed godziną 8., zaginioną odnaleźli legionowscy policjanci. Rodzina nastolatki natychmiast dostała informację, że dziewczynce nic nie grozi.

Poszukiwania, w których łącznie brało udział kilkuset, chętnych do pomocy funkcjonariuszy różnych służb zostały zakończone.

Legionowscy policjanci dziękują wszystkim, którzy tak licznie włączyli się w działania poszukiwawcze.