Legionowo: Poszukiwana Anna B. zatrzymana w Warszawie

Kryminalni z Legionowa zatrzymali Annę B. poszukiwaną listem gończym, nakazem doprowadzenia do aresztu oraz w celu ustalenia miejsca pobytu. Podczas minionych siedmiu dni jest to już trzecia osoba poszukiwana listem gończym, która ukrywała się, a mimo to została zatrzymana przez policjantów z legionowskiej komendy. Kobieta była poszukiwana od 2016 roku w celu odbycia kar, które wymierzył jej sąd za popełnione oszustwa. Najbliższe dwa lata i jedenaście miesięcy zatrzymana spędzi w jednym z warszawskich zakładów karnych.

Specyfika służby w pionie kryminalnym wymaga od funkcjonariuszy m.in. zaangażowania, pełnej dyspozycyjności, zdolności analitycznego myślenia, ale także dyskrecji i zdolności do zbierania i kojarzenia potencjalnie niezwiązanych ze sobą informacji.

O tym, że te wszystkie cechy charakteryzują legionowskich kryminalnych przekonała się 53-letnia Anna B. Kobieta od 2016 roku była poszukiwana listem gończym i nakazem doprowadzenia do aresztu w celu odbycia kar za przestępstwa z art. 286 kk, które wymierzył Annie B. sąd na warszawskiej Woli. Dodatkowo ustalenie miejsca pobytu kobiety zlecił także Sąd Okręgowy w Warszawie.

Poszukiwania, ze względu na miejsce zameldowania Anny B., prowadził komisariat w Serocku. Jednak informacje, które mogły pomóc w zakończeniu poszukiwań, zbierali także kryminalni z legionowskiej komendy.

Dwa dni temu, tuż po godzinie 14., kryminalni z Legionowa na jednej z ulic na warszawskiej Pradze Południe zatrzymali Annę B., kiedy próbowała wsiąść do użytkowanego przez siebie samochodu. Zaskoczenie kobiety było bardzo duże, ponieważ swoim obecnym zachowaniem nie dawała żadnych podstaw do podjęcia wobec niej jakichkolwiek interwencji. Nie spodziewała się żadnej wizyty Policji, a kryminalnych z Legionowa w szczególności. 53-latka trafiła do aresztu w legionowskiej komendzie.

Wczoraj Anna B. została osadzona w jednym z warszawskich zakładów karnych, gdzie spędzi najbliższe dwa lata i jedenaście miesięcy. Tam też, będzie dostępna dla Sądu Okręgowego w Warszawie, który zlecił policjantom ustalenie miejsca pobytu Anny B.