Legionowo: Postępy prac na pływalni

Basen przy Szkole Podstawowej nr 8 rośnie w oczach. W poniedziałek (25.06) postępowi prac przyglądał się prezydent miasta oraz prezes i rada nadzorcza spółki KZB Legionowo, inwestor budowy basenu.

Przede wszystkim cieszę się, że jesteśmy już na ukończeniu robót. To co w tej chwili się tu dzieje to są już prace wykończeniowe i ten termin, który obiecałem młodym mieszkańcom Legionowa, czyli od września tego roku wydaje się być jak najbardziej realny. Cieszę się też z tego, że tę inwestycję udało się bardzo tanio zrealizować – powiedział prezydent Roman Smogorzewski. Na budowę basenu gmina otrzymała dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości 3,5 miliona złotych. – Cieszę się też, że udało się osiągnąć kompromis między marzeniami o gigantycznym aquaparku, który niestety parę miast już przytopił, a pomiędzy zadaniami gminy, jakimi niewątpliwie jest ta inwestycja. To jest basen przyszkolny, który oczywiście ma bardzo fajną cześć rekreacyjną, tak żeby po godzinach pracy szkoły i w weekendy mógł służyć wszystkim mieszkańcom. Myślę, że to jest basen skrojony na miarę naszych możliwości i potrzeb – dodał prezydent.

Oprócz basenu pływackiego o wymiarach 16,5 na 25 metrów i z siedmioma torami, znajdzie się tam jeszcze basen rekreacyjny o wymiarach 11 na 22 metry, brodzik dla dzieci, zjeżdżalnia - rura, sauna, jacuzzi, leżanki z masażem, masaż ścienny oraz masaż stóp i karku. Obecnie trwają tam już prace wykończeniowe i porządkowe. – Układane są płytki, zarówno ścienne jak i na plaży basenowej. Ściany są już również przygotowane pod układanie struktury kolorów, które wcześniej zostały zaprojektowane. Poza tym została już tylko praktycznie kosmetyka niecek basenowych z wymalowaniem linii i ustawianiem osprzętu – informuje Jacek Niemyjski, kierownik budowy z firmy Moris Polska. – Obiekt ma już w znacznej mierze wykonaną elewację, zarówno lekko-mokrą jak i z płyt cementowo-włóknistych. Dachy są w 90 procentach zrobione, a do wykonania zostały jeszcze tylko drobne obróbki. Zabieramy się już też za porządkowanie terenu oraz budowę chodników, ścieżek i parkingów – dodał Niemyjski.

Wrześniowy termin oddania tej inwestycji jest niezagrożony. – Bardzo się cieszymy, że budowa basenu idzie zgodnie z harmonogramem i nie mamy żadnych opóźnień. My jako przyszły zarządca tego obiektu zatrudniliśmy już kierownika tego basenu, zrobiliśmy też przetargi na jego obsługę, czyli ratowników i instruktorów – informuje Irena Bogucka, prezes KZB Legionowo. W trakcie jest też przetarg, który ma wyłonić, kto zajmie się się sprzątaniem obiektu, jego utrzymaniem technicznym oraz obsługą kas.

źródło: KZB Legionowo

TAGI: