Legionowo: Policjant zmarł na służbie

We wtorek (04.09) w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie źle się poczuł 41-letni komisarz wykładowca w Zakładzie Służby Prewencyjnej. Ratownictwo Medyczne odmówiło przyjazdu do uskarżającego się na ból w klatce piersiowej mężczyzny. Koledzy odwieźli go do przychodni zdrowia, gdzie niestety zmarł.

Do zdarzenia doszło po godzinie 15 w Legionowie na terenie Centrum Szkolenia Policji. Wykładowca źle się poczuł i uskarżał się na ból w klatce piersiowej. Mimo wykonanego telefonu na numer 999, dyspozytor Ratownictwa Medycznego nie wysłał na miejsce karetki. Mężczyznę przywieziono do lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej w przychodni "na górce" w Legionowie przy ul. Sowińskiego. W trakcie oczekiwania na przyjęcie przez lekarza, mężczyzna osunął się na podłogę. Wystąpiło u niego nagłe zatrzymanie krążenia i mimo natychmiast podjętej reanimacji, 41-latek zmarł.

Komisarz Krystian Szczerbaty służbę w Policji pełnił od 1999 roku. W 2006 roku podjął pracę W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, gdzie obejmował kolejne stanowiska służbowe w Zakładzie Interwencji Policyjnych oraz Wydziale Dowodzenia. Od 2010 roku realizował obowiązki na stanowisku młodszego wykładowy Zakładu Służby Prewencyjnej.

W Centrum Szkolenia Policji pracują obecnie funkcjonariusze Biura Kontroli Komendy Głównej Policji, którzy wyjaśniają wszystkie okoliczności śmierci funkcjonariusza. Śledztwo w tej sprawie wszczęła również legionowska prokuratura.

Śledczy ustalą czy rzeczywiście wykonano telefon do pogotowia i dlaczego ewentualna karetka nie została wysłana na wezwanie.

Do sprawy będziemy wracać.