Legionowo: Po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Policjant Wydziału Dowodzenia CSP w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, który swoją jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Badanie alkomatem wykazało w organizmie mieszkańca Legionowa ponad 2 promile alkoholu. Kierowcy grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na DK 61 w Legionowie. Sierżant sztabowy Artur Szlawski, wracając po skończonej służbie do domu, zauważył kierowcę samochodu osobowego, którego sposób jazdy sugerował, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Mundurowy bez wahania wybiegł ze swojego auta by udaremnić dalszą jazdę nietrzeźwemu mężczyźnie.

Wezwany na miejsce patrol ruchu drogowego z KPP w Legionowie potwierdził przypuszczenia naszego funkcjonariusza. Kierowca opla po przebadaniu alkomatem miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Teraz 38-latek odpowie za swoje postępowanie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Zdecydowana postawa sierż. szt. Artura Szlawskiego przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcy, który swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii na drodze.

Podziel się z innymi