Legionowo: Palili niedozwolone odpady.

Straż Miejska prowadzi kontrole prawidłowości spalania w piecach. Po ponad 100 kontrolach w tym sezonie dopiero w czwartek (24.11) ujawniono dwa przypadki spalania niedozwolonych odpadów. Właściciele posesji otrzymali mandaty karne.

Od poprzedniego sezonu grzewczego strażnicy kontrolują przydomowe kotłownie, sprawdzając czym mieszkańcy Legionowa palą w piecach.

- W ubiegłym roku na ponad 700 kontroli ujawniliśmy 9 przypadków palenia odpadów – mówi komendant Ryszard Gawkowski.

Pokazuje to, że problemem nie jest spalanie śmieci, lecz palenie słabej jakości węglem czy mokrym drewnem. Strażnicy kontynuują jednak kontrole, chodząc od domu do domu lub interweniując w miejscach zgłaszanych przez zaniepokojonych sąsiadów.

- Zwykle okazuje się, że nawet żółty i gryzący dym spowodowany jest nieumiejętnym rozpalaniem w piecach i kominkach lub używaniem mokrego drewna – dodaje komendant.

Sporadycznie strażnicy ujawniają przypadki spalania odpadów. Podczas kontroli na ul. Warszawskiej ujawniono płyty meblowe, pocięte kawałki ram okiennych, drzwi i mebli. Przygotowane do spalania niedozwolone substancje ujawniono również na ul. Batorego.

Właściciele posesji zostali zobowiązani do uprzątnięcia odpadów i ukarani mandatami karnymi. Zaplanowano także ponowne kontrole.

Podejrzewasz, że Twój sąsiad pali śmieci? Zgłoś to anonimowo do Straży Miejskiej tel. 986, email: straz.miejska@um.legionowo.pl.

TAGI: