Legionowo: O pomoc zwrócił się do strażników

W piątek 13 lipca chwilę po godzinie 12 patrol Straży Miejskiej na ulicy Piłsudskiego został zaczepiony przez 80-letniego mężczyznę, który zagubił się w mieście. W trakcie rozmowy strażnik stwierdził, że mężczyzna prawdopodobnie cierpi na chorobę Alzheimera.

Ponieważ starszy pan nie orientował się, gdzie się znajduje i nie był w stanie podać adresu zamieszkania, strażnicy w trosce o jego bezpieczeństwo, na miejsce wezwali zespół Ratownictwa Medycznego. Lekarz stwierdził, że nie ma potrzeby hospitalizacji. Strażnicy natychmiast przystąpili do ustalania rodziny mężczyzny, jego samego przewieziono do siedziby Straży Miejskiej.

Po około 1,5 godziny na komendę zgłosiła się rodzina, która zajęła się zagubionym.

Strażnicy w codziennej służbie pomagają każdemu, kto takiej pomocy potrzebuje. Nie pierwszy raz pomocy udzielono człowiekowi, który z powodu wieku lub choroby, zabłądził na terenie miasta. Często też strażnicy pomagają rannym zwierzętom, które trafiają pod opiekę lekarzy weterynarii.

Każdy kto zauważy osobę lub zwierzę potrzebujące pomocy, proszony jest o kontakt z dyżurnym Straży Miejskiej pod numerem 986 lub 22 774-23-17. Lub bezpośrednio pod numer 112 – czynny całą dobę.

Straż Miejska Legionowo