Legionowo: Nowe wiaty przystankowe

W ostatnich dniach zainstalowano 8 nowych wiat przystankowych na terenie miasta Legionowa. Dzięki nim poprawi się komfort mieszkańców korzystających z komunikacji publicznej.

Sfinansowanie nowych wiat pozwoliło na wymienienie starych, wysłużonych i szpecących konstrukcji. Sześć sztuk wiat trzysegmentowych zostało zamontowanych na przystanku Siwińskiego 01 i 02, Husarska 02, Rycerska 02 - tutaj wiaty wcześniej nie było, dostępna była jedynie ławka. Wiaty wymieniono także na Al. 3 Maja 01 i 02. Podobnie na pętli Mickiewicza 01 przy ul. Sowińskiego - tutaj stanęła większa wiata, bo czterosegmentowa, a na przystanku Orzechowa 01 przy ul. Suwalnej trzysegmentowa.

Urząd Miasta w dalszym ciągu będzie sukcesywnie wymieniać stare wiaty lub stawiać nowe w miejscach, gdzie przystanki pozbawione są takich konstrukcji. Dzięki tym działaniom zwiększa się nie tylko komfort pasażerów, ale także zyskuje najbliższe otoczenie. Nowe wiaty są estetyczne, a ich nowoczesny design dobrze wpisuje się w miejski krajobraz.