Legionowo: Nietrzeźwy, bez uprawnień kierował samochodem

Policjanci z legionowskiej drogówki uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy opla. Styl jazdy mężczyzny wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenie funkcjonariuszy. 39-latek miał w organizmie 2,3 promila alkoholu. Podczas legitymowania okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania.

W niedzielę około 21.00 policjanci wydziału ruchu drogowego patrolując centrum, zwrócili uwagę na jadącego ulicą opla. Styl jazdy kierowcy wskazywał, że może on być pod wpływem alkoholu. Postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Badanie stanu trzeźwości kierowcy potwierdziło przypuszczenie mundurowych. Mężczyzna miał 2,3 promila alkoholu w organizmie.

Podczas interwencji wyszło na jaw, że 39-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz mężczyzna odpowie za swoje bezmyślne zachowania. Kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Legionowscy policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła „JADĘ NIE PIJĘ!”. Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

podkom. Justyna Stopińska

TAGI:

Podziel się z innymi