Legionowo: Napadli na 17-latkę i pobili 19-latka

Policjanci z legionowskiej komendy zatrzymali dwie osoby podejrzane o pobicie 19-latka w przejściu podziemnym PKP przy ul. Kościuszki. Z ustaleń wynika, że sprawcy zaatakowali przypadkowo napotkanych pokrzywdzonych, zadawali ciosy w wyniku czego 19-letni mężczyzna trafił do szpitala.

Zatrzymani 22-letni Patryk K. oraz 19-letnia Patrycja A. usłyszeli zarzut pobicia wspólnie i w porozumieniu 19-latka. Kobieta ponadto stanęła pod zarzutami spowodowania obrażeń ciała drugiej osoby pokrzywdzonej oraz kradzieży telefonu komórkowego.

Było po godzinie 23.00 kiedy legionowski dyżurny został zaalarmowany o tym, że doszło do pobicia w przejściu podziemnym PKP przy ul. Kościuszki. Od razu pod wskazany adres wysłał patrol interwencyjny. Na miejscu mundurowi zastali 19-letniego pokrzywdzonego, który oświadczył, że szedł ze znajomymi, w tym z 17-letnią koleżanką, przejściem podziemnym. W pewnym momencie 17-latka została zaczepiona przez nieznaną im kobietę, która podeszła do niej i zaczęła uderzać ją po głowie i szarpać za włosy.

Wtedy zareagował 19-latek, który zaczął odciągać atakującą kobietę od swojej znajomej. W tym momencie pojawił się mężczyzna, który szedł razem z agresywną kobietą i razem z nią pobili 19-latka. Wszystko wskazuje na to, że po pobiciu i kopaniu ofiary 19-letnia kobieta ukradła telefon komórkowy pokrzywdzonego, który wypadł na ziemię.

Na miejscu załoga ratownictwa medycznego zdecydowała o przewiezieniu 19-letniego mężczyzny do szpitala. Całe zajście zostało nagrane przez kamery monitoringu miejskiego.

Po ustaleniach legionowscy dzielnicowi zatrzymali podejrzanych o pobicie 22-letniego Patryka K. oraz 19-letnią Patrycję A. Oboje trafili do policyjnej celi. Byli pod wyraźnym wpływem alkoholu, badanie alkomatem wykazało, że mają- 22-latek 1,4, a 19-latka 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Dalej sprawą zajęli się legionowscy śledczy. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzani usłyszeli zarzut pobicia wspólnie i w porozumieniu 19-latka. a sama Patrycja A. spowodowania obrażeń ciała u 17-latki i kradzieży telefonu komórkowego.

Wkrótce o winie i karze Patryka K. i Patrycji A. zdecyduje Sąd Rejonowy w Legionowie.

KPP Legionowo