Legionowo: Najlepszy samorząd w Polsce

Legionowo najlepszym samorządem w Polsce. Prezydent Roman Smogorzewski odebrał nagrodę wczoraj (27.04) podczas IV Europejskiego Kongresu Samorządów w Krakowie.

Kapituła konkursu wyróżniła samorządy, które najlepiej w Polsce zarządzają pieniędzmi. Kolejność ustalono na podstawie szczegółowego Rankingu Finansowego Samorządu Terytorialnego w Polsce, przygotowanego przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie oraz Fundację Instytut Studiów Wschodnich.

Najlepszym miastem w Polsce wybrano Legionowo. Najlepszą wiejską gminą zostały Kobierzyce. Tytuł najlepszej miejsko-wiejskiej gminy trafił do gminy Dziwnów. Nagroda dla najlepszego powiatu powędrowała do powiatu pruszkowskiego. Najlepszym miastem na prawach powiatu zostały Gliwice. Specjalna nagroda – Złoty Klucz tygodnika „Wprost” powędrowała do Nowej Soli.

To ogromne wyróżnienie i przede wszystkim dowód na to, że racjonalnie i dobrze dysponujemy naszymi finansami. Pierwsze miejsce w Polsce w rankingu dotyczącym zarządzania publicznymi pieniędzmi pokazuje, że Legionowo jest w bardzo dobrej kondycji finansowej, a wszystkie inwestycje są przemyślane i zaplanowane. Staramy się pozyskiwać środki zewnętrzne, dzięki którym udaje nam się realizować tak ważne i potrzebne inwestycje jak choćby Centrum Komunikacyjne, sieć ścieżek rowerowych czy parkingi Park&Ride. To ogromny sukces wszystkich mieszkańców Legionowa. Możemy być dumni z naszego miasta, które po raz kolejny zostało tak wysoko ocenione przez niezależnych ekspertów i ponownie wyróżniło się na mapie Polski – mówi Roman Smogorzewski, Prezydent Miasta Legionowo

W gali, podczas której wręczono wyróżnienia, wzięli udział m.in. wiceprezes Rady Ministrów – Beata Szydło czy sekretarz stanu i pełnomocnik rządu ds. samorządu Terytorialnego – Paweł Szefernaker.

TAGI: