Legionowo: Najlepsi nauczyciele wyróżnieni

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w czwartek (10.10) o godzinie 17.00 w legionowskim ratuszu odbyła się uroczystość wręczenia nagród przedstawicielom kadry pedagogicznej legionowskich placówek oświatowych. Życzenia dla zgromadzonych nauczycieli w imieniu samorządu złożyli Przewodniczący Rady Miasta Legionowo Ryszard Brański oraz Sekretarz Miasta Danuta Szczepanik.

Dzień Edukacji Narodowej to święto, które prowadzi do refleksji nad oświatą. W Legionowie traktujemy ją i nauczycieli niezwykle poważnie. Przede wszystkim dlatego, że jest to niezwykle ważna inwestycja – w młodych ludzi. Na przestrzeni lat widać, że zwraca się ona wielokrotnie. W tym szczególnym dniu dziękuję więc za waszą pracę. Za to, że chcecie być nauczycielami, chcecie ponieść ten trud, by za kilka lat popatrzeć na swojego ucznia i powiedzieć z dumą: ja go uczyłam, uczyłem. Dyrektorom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkół dziękuje za wysiłek jaki wkładają w każdy dzień pracy. Z okazji Waszego święta gratuluję i życzę wszelkiej pomyślności w kolejnych miesiącach i latach pracy zawodowej – mówi zastępca Prezydenta Miasta Piotr Zadrożny.

Kwiaty, nagrody i wyróżnienia dla legionowskich nauczycieli oraz występy artystyczne – to wszystko działo się podczas gali na sali widowiskowej ratusza w czwartkowy wieczór. Okazji ku gratulacji było wiele. W tym roku po raz kolejny został przeprowadzony konkurs „Innowacyjny nauczyciel”, „Lider twórczego zarządzania”. Patronat nad tegoroczną edycją objął Marszałek Województwa Mazowieckiego i Miesięcznik Kierowniczej Kadry Oświatowej „Dyrektor Szkoły”.

Oceny składanych wniosków dokonywała Kapituła złożona z niezależnych ekspertów.

Wyróżnienie „Innowacyjny Nauczyciel” otrzymało trzech nauczycieli:
– z Przedszkola Miejskiego z Oddziałami Integracyjnymi Nr 7,
– ze Szkoły Podstawowej Nr 7,
– Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

Wyróżnienie „Lider twórczego zarządzania” zostało przyznane dyrektorowi Przedszkola Miejskiego Nr 1.

Nagrody Prezydenta Miasta Legionowo za osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej i opiekuńczej otrzymało 42 nauczycieli szkół i przedszkoli oraz dyrektorzy szkół, przedszkoli i żłobka. Podstawą do przyznania nagród były liczne sukcesy kadry pedagogicznej , m.in.: autorskie programy, projekty edukacyjne, stosowanie aktywizujących metod nauczania, nowoczesne rozwiązania programowe i organizacyjne, stosowanie nowoczesnych technologii, prowadzenie współpracy międzynarodowej, skuteczne wspomaganie uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, indywidualizowanie pracy i stwarzanie każdemu dziecku szansy na rozwój.

Wyróżnienia specjalne Prezydenta Miasta Legionowo otrzymali nauczyciele zawodu, którzy od wielu lat prowadzą i nadzorują kształcenie młodocianych pracowników.

Dzień Edukacji Narodowej obchodzimy 14 października.

Urząd Miasta Legionowo

Podziel się z innymi

Podziel się z innymi: