Legionowo: Myszy w Biedronce biegają między półkami

Piątkowe zakupy, cały sklep sieci Biedronka pełen klientów, a tu między lodówkami biegają myszy. Jak twierdzą pracownicy sklepu, to codzienność.

Biedronka przy ul. Siwińskiego w Legionowie mieści się w Centrum Handlowym Maxim. Podczas zakupów w piątkowe przedpołudnie (2.11) klienci zauważyli myszy biegające obok lodówek z mięsem oraz przy palecie z jajkami. Poinformowani o zdarzeniu pracownicy, powiedzieli wprost... To norma!

- W związku z zerową reakcją pracowników w tym zastępcy kierownika zmiany, o sytuacji w sklepie powiadomiliśmy Państwową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Legionowie. Pracownicy sanepidu poinformowali, że natychmiast udają się na miejsce zdarzenia.

Wystąpiliśmy do firmy Jeronimo Martins Polska S.A. z prośbą o informację dlaczego w ich sklepie są myszy.

Oświadczenie firmy Jeronimo Martins Polska S.A.

„Sygnały dotyczące funkcjonowania naszych sklepów są dla nas bardzo ważne i z uwagą je analizujemy. Zweryfikowaliśmy opisaną sytuację i z naszych ustaleń wynika, że obecnie wskazana placówka funkcjonuje w sposób poprawny. Potwierdziła to przeprowadzona w piątek 2 listopada br. kontrola Sanepidu, podczas której nie stwierdzono obecności gryzoni w placówce. Opisana w artykule sytuacja miała charakter incydentalny. Po stwierdzeniu nieprawidłowości niezwłocznie wezwaliśmy firmę deratyzacyjną, która podjęła stosowne działania.

W naszej sieci posiadamy procedury dotyczące profilaktyki i zwalczania szkodników. Zgodnie z nimi, wyspecjalizowane firmy zewnętrzne minimum raz na kwartał dokonują kontroli w każdym sklepie pod kątem ewentualnego występowania szkodników oraz w zakresie sprawdzenia stanu wszystkich urządzeń zabezpieczających przed nimi. Dodatkowo personel sklepu na bieżąco weryfikuje, czy w placówce zauważono jakiekolwiek oznaki pojawienia się szkodników. Sytuacje niestandardowe są zgłaszane do firmy deratyzacyjnej przydzielonej do danego sklepu w celu niezwłocznego dokonania deratyzacji, dezynfekcji lub dezynsekcji. W tym miejscu należy również podkreślić, że każda placówka jest wyposażona na stałe (wewnątrz i na zewnątrz budynku) w specjalne karmniki deratyzacyjne, które również mają przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się szkodników. Powyższe procedury dotyczą wszystkich naszych sklepów, w tym również tych zlokalizowanych w Legionowie.” - pisze Maria Szymankiewicz, specjalista ds. relacji zewnętrznych w Jeronimo Martins Polska S.A.

Kilka dni temu w Nowym Dworze Mazowieckim w restauracji McDonald's pracownicy złapali szczura - pisał o tym Wirtualny Nowy Dwór - tutaj

TAGI: