Legionowo: MPO odbierze śmieci

W poniedziałek (10.07) podpisana została umowa na wywóz odpadów komunalnych z terenu miasta Legionowo. Do czasu rozstrzygnięcia kolejnego przetargu nieczystości wyprodukowane w domach legionowian odbierać będzie warszawskie MPO. Umowa będzie obowiązywała do 9 października, z możliwością jej przedłużenia.

Przypomnijmy – nowa, dwuletnia umowa z wybranym w przeprowadzonym w marcu br. przetargu odbiorcą – konsorcjum firm RDF i MPK Pure Home miała rozpocząć się 1 lipca. Dwa dni przed jej rozpoczęciem, 29 czerwca, MPK złożyło w urzędzie pismo, informujące o odstąpieniu od umowy z dniem 30 czerwca.

- Nowa firma dopiero będzie się uczyła miasta, mogą zdarzyć się jakieś drobne odstępstwa od harmonogramu. W takim przypadku poprosimy o kontakt z działem gospodarki odpadami. Niebawem MPO planuje także otworzenie dodatkowej infolinii dla mieszkańców Legionowa – mówi Robert Wieczorek, kierownik Referatu Ochrony Środowiska.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub uwag prosimy o bezpośredni kontakt z Działem Gospodarki Odpadami pod numerem 22 766 4017 lub 4117.

TAGI: