Urząd Miasta Legionowo przekazał druhom z OSP Legionowo 45 sztuk kombinezonów specjalnych. To już kolejna partia którą otrzymali strażacy, codziennie walczący z koronawirusem.

Strażacy z OSP Legionowo codziennie odwiedzają osoby przebywające w izolacji domowej lub kwarantannie. W razie potrzeby dostarczają jedzenie i leki oraz od zakażonych odbierają odpady, które przechodzą specjalny proces odkażania i dalszej segregacji. W celu zabezpieczenia strażaków mających bezpośredni kontakt z osobami zakażonymi, wymagane jest specjalistyczne zabezpieczenie.

Miasto poza rękawiczkami, kombinezonami i maseczkami cały czas wspiera strażaków w ich trudnej walce z koronawirusem. Na każdym osiedlu ustawiono specjalnie oznakowane pojemniki na odpady skażone do których strażacy mogą wrzucać odebrane od mieszkańców śmieci.

Marszałek Województwa Mazowieckiego przekazał specjalne kaski i gogle dla ratowników, którzy walczą z covid-19. Dzięki wsparciu instytucji, strażacy nie boją się kontaktu z osobami izolowanymi.

Foto: Bartłomiej Konopka

Podziel się z innymi