Legionowo: Lokatorzy w trudnej sytuacji

W ostatnich dniach w mediach społecznościowych pojawił się dramatyczny apel jednego z lokatorów mieszkania socjalnego przy ul. Sikorskiego 11a. Przedstawia w nim trudną sytuację w jakiej mieszka jego rodzina, chorobę jednego z lokatorów i oskarża urzędników o bezczynność i brak empatii. Nie jest to jednak prawda.

- Nie jest prawdą, że Urząd Miasta i KZB nie reagują na pisma: na prośbę tych lokatorów zostały wymienione okna, których do tej pory nie spłacili, pomimo podpisanego zobowiązania do pokrycia w ratach ½ kosztów. Lokal został docieplony, wykonano wentylację, zamontowano ogrzewanie. Lokator poprosił o dostęp do dodatkowej łazienki, który bez problemu otrzymał. W miniony piątek poprosił o interwencję w sprawie pleśni – po godzinie został poinformowany, że pracownik przyjdzie 7 marca o godz. 10.00. Co więcej – w lutym zaproponowaliśmy inny lokal, z łazienką i centralnym ogrzewaniem, którego przyjęcia odmówił – mówi Piotr Zadrożny, zastępca prezydenta miasta.

W przesłanych do ogólnopolskich mediów i polityków informacjach pojawia się m.in. ta o „bezczelności” urzędników. Czym zawinili pracownicy Urzędu Miasta i spółki KZB?

- W swoim poście Pan Hincman zapomniał dodać, że opłaty rzeczywiście są regulowane - ale dopiero od listopada 2016 roku. Wcześniej przez blisko 20 lat nie było właściwie żadnych opłat – mówi Irena Bogucka, prezes KZB Legionowo. Dlatego też rodzina nie miała propozycji lokali zamiennych - w pierwszej kolejności lokale zamienne przyznawane są osobom, które regulują opłaty wobec spółki lub zawierają porozumienia o spłacie długu.

Lokale na ul. Sikorskiego mają rekordowe zadłużenie wobec spółki KZB. Kilkudziesięciotysięczne długi są na porządku dziennym. Lokal o którym pisze pan Hincman jest rekordzistą w skali całego miasta.

- Biorąc jednak pod uwagę stan i specjalne potrzeby lokatora, jak tylko zwolni się odpowiedni lokal zostanie on zaproponowany tej rodzinie. Matka pana Roberta Hincmana została poproszona o dostarczenie dokumentacji medycznej swojego partnera, żeby można było uzasadnić przyznanie lokalu zamiennego dla tak zadłużonego najemcy. Nie otrzymaliśmy tych dokumentów – mówi Ewa Kucharska, szefowa Referatu Lokalowego UM Legionowo.

UM Legionowo

TAGI: