Legionowo: Kolejne przestępstwo “na policjanta”

We wtorek ofiarą oszustwa padła 78-letnia mieszkanka Legionowa, która przekazała oszustom pieniądze w gotówce 15 tysięcy złotych, w przekonaniu, że kontakt z nią nawiązał funkcjonariusz Policji i trwa akcja policyjna przeciwko oszustom. Stale apelujemy do Państwa - policjanci nigdy nie dzwonią do ludzi z prośbami o przekazanie pieniędzy lub udziału w "tajnej akcji".

We wtorek 21 lutego ok. godz. 12.00 do jednej z mieszkanek Legionowa na telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna, przedstawił się jako kurier i zapytał czy kobieta jest w domu gdyż ma dla niej przesyłkę z banku. Kiedy 78-latka powiedziała, że niczego nie zamawiała rozmowa została zakończona. W niedługim czasie zadzwonił mężczyzna, który powiedział, że jest policjantem, podał swoje imię, nazwisko oraz numer legitymacji służbowej.

Dzwoniący tłumaczył, że prowadzona jest akcja w celu zatrzymania oszustów i chciał aby kobieta wzięła w niej udział. Oszust powiedział także, że na konto kobiety Policja wpłaciła 15 tysięcy złotych, którą to kwotę teraz ona ma wypłacić i przekazać w umówionym miejscu.

Kobieta z banku wypłaciła nakazaną jej sumę i w okolicy ul. Słowackiego przekazała mężczyźnie pieniądze. Pokrzywdzona podała rysopis oszusta. Wiek ok 25-30 lat, wzrost ok. 170 cm, sylwetka umięśniona, twarz okrągła. Mężczyźnie mogła towarzyszyć kobieta w wieku ok. 30-40 lat. Włosy w kolorze blond, spięte.

Ponownie przypominamy, że Policja nigdy nie pobiera, nie żąda, nie dzwoni o pieniądze. Nie dajmy się zwieść wymyślonym przez oszustów historiom o rzekomych "tajnych policyjnych akcjach".

W przypadku telefonów z żądaniem pieniędzy od "policjantów", „synów”, „córek”, czy „wnuków” konieczne jest skontaktowanie się z lokalną Policją i prawdziwym członkiem rodziny zanim przekaże się komukolwiek swoje oszczędności. Oszuści działają i wykorzystują łatwowierność seniorów.

Prosimy aby przekazać te informacje w swoim otoczeniu. Nie wszyscy czytają internet, gazety i oglądają tv. Otrzymałeś podejrzany telefon nie czekaj, od razu skontaktuj się z nami.

/KPP Legionowo/

plakat prewencyjny