Legionowo: Kody QR na przystankach Darmowej Komunikacji Miejskiej

Urząd Miasta Legionowo umieścił na przystankach komunikacji miejskiej kody QR. Znajdują się przy rozkładach jazdy. Po zbliżeniu do nich smartfona z włączonym aparatem wyświetli się przekierowanie do konkretnego rozkładu jazdy, jaki sprawdzamy, na naszym telefonie.

Od poniedziałku, 15.06 br., na przystankach DKM Legionowo przy rozkładach jazdy pojawiły się kody QR. Dzięki temu przedsięwzięciu każdy w szybki sposób może otworzyć interesujący go rozkład w swoim smartfonie. Po zbliżeniu telefonu z włączonym aparatem fotograficznym do kodu QR przekieruje nas do strony internetowej Urzędu Miasta z rozkładem jazdy, który aktualnie sprawdzamy. Pasażer może zachować taką stronę w ulubionych i już zawsze mieć na wierzchu rozkład z przystanku, z którego najczęściej korzysta.

Kody QR umieszczone są pod każdym rozkładem na tablicach przystankowych. Nowa funkcjonalność pojawiła się od razu na wszystkich przystankach DKM Legionowo, zarówno linii D2 i D3, których nowy rozkład obowiązuje od 15 czerwca, ale także linii D1. Podobną funkcjonalność wprowadza od kwietnia warszawski ZTM.

Podziel się z innymi