Legionowo: Kierowca bez uprawnień prowadził autobus 723

W środę (16.09) o godzinie 10 na pętli przy ulicy Kościuszki na przystanku Legionowo Przystanek 01, policjanci wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej zatrzymali do kontroli autobus linii 723. Okazało się, że kierowca nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów.

W trakcie prowadzonych kontroli w autobusach miejskich, legionowscy policjanci udali się na pętlę autobusową, gdzie wspólnie z pracownikami sanepidu rozpoczęli kontrolę w autobusie 723 który przyjechał z warszawskiego Żerania. W trakcie sprawdzania dokumentów okazanych przez kierującego, okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do prowadzenia autobusu, bowiem prawo jazdy zostało zatrzymane kilka dni wcześniej za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

Odnośnie sprawy kierowcy linii 723 informujemy, że podczas rutynowej kontroli autobusu linii 723 policjanci stwierdzili, że kierowca nie posiada ważnego prawa jazdy. Według informacji policji, kierowca stracił uprawnienia kilka dni wcześniej. Kierowca nie poinformował pracodawcy o utracie uprawnień i w związku z tym w trybie natychmiastowym rozwiązano z nim umowę o pracy. Dyspozytorzy, którzy nie dopełnili obowiązków i dopuszczali kierowcę do pracy bez uprawnień, zostali ukarani karami regulaminowymi. – informuje Adam Stawicki z Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie.

TAGI:

Podziel się z innymi