Legionowo: Kara za kontrabandę

Policjanci z legionowskiej komendy zatrzymali 52-latka i zabezpieczyli 186 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Dariusz K. usłyszał zarzut naruszenia Ustawy kodeks karny skarbowy i narażenia Skarbu Państwa na straty w wysokości 4 063 zł. Mężczyzna przyznał się do naruszenia prawa i dobrowolnie poddał karze grzywny w wysokości 2 500 zł.

Pod koniec ubiegłego tygodnia legionowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, sprawdzali informację o wyrobach tytoniowych bez polskich znaków akcyzy, które miały znajdować się w jednym z mieszkań na terenie Legionowa.

Policjanci podczas swoich czynności w jednym z mieszkań w mieście, zastali 52-letniego Dariusza K. W lokalu znaleźli też i zabezpieczyli 186 paczek papierosów, na których nie było znaków polskiej akcyzy. 52-latek został zatrzymany przez policjantów. Mężczyzna przyznał, że zabezpieczona przez funkcjonariuszy kontrabanda, to jego papierosy i w legionowskiej komendzie usłyszał zarzuty naruszenia prawa kodeksu karnego skarbowego.

Dariusz K. dobrowolnie poddał się karze 2 500 zł grzywny.