Legionowo: II Noc Kultury za nami

Legionowianie po raz drugi mieli okazję przeżyć kulturalną przygodę podczas sobotniej (17.09) Nocy Kultury. Impreza, choć młoda stażem w naszym mieście, cieszy się dużym uznaniem wśród mieszkańców. Nie ma się jednak czemu dziwić, ponieważ atrakcji było co niemiara, a wydarzenie zakończyło się występem na ścianie ratusza.

Podczas tegorocznej edycji Nocy Kultury zwiedzanie można było zorganizować sobie samemu, jak również wybrać specjalnie uruchomione na ten dzień kulturalne autobusy. Nowością w programie było Centrum Komunikacyjne i zwiedzanie Poczytalni. Zapewnione gry i zabawy dla dzieci tak spodobały się najmłodszym, że wiele z nich chce teraz co chwilę wracać do mediateki.

Liczne atrakcje czekały na dzieci także i w innych legionowskich instytucjach. Miejski Ośrodek Kultury bawił warsztatami plastycznymi, muzycznymi i teatralnymi. Te pierwsze zorganizowano także w Powiatowej Instytucji Kultury, w której czekało również „Bajkowe kodowanie” z Hanną Niewiadomską. Wszelkie inne atrakcje mogły zainteresować także starszych. Dla marzących od małego o pełnieniu ofiarnej służby strażaka przygotowano w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej zwiedzanie całej jednostki, wystawę zarówno historycznego sprzętu, jak także tego nowoczesnego. Poznać było można również zastosowanie termowizji w specjalnym „zadymionym namiocie” oraz zmierzyć się z wężem strażackim.

Historyczna dawka wiedzy czekała także w Muzeum Historycznym. Przygotowano wystawę „De Profundis… Archeologia w pięciu zmysłach”, obejrzeć było można także pokaz filmu „Muzeum Utracone”. Na zainteresowanych bardziej manualnymi zadaniami czekały stoiska tkackie, garncarskie, a nawet z papierem czerpanym.

Wodne atrakcje były natomiast domeną PWK Legionowo. Mieszkańcy zobaczyli wyjątkowe eksperymenty z zastosowaniem wody oraz suchego lodu. Przy okazji wycieczki po przedsiębiorstwie można było także wziąć udział w quizach i konkurach, po których wręczano nagrody.

Odwiedzając poszczególne instytucje warto było zbierać specjalne pocztówki i stemple. Ich posiadanie gwarantowało pierwszym 200 osobom otrzymanie ciekawych gadżetów, będących miła pamiątką po kulturalnej zabawie.

Finał Nocy Kultury 2016 w Legionowie miał miejsce na ścianie wejściowej ratusza! Odbyło się na niej o 21.00 niecodzienne widowisko z gatunku wydarzeń niewiarygodnych. Muzycy pod kierunkiem Ryszarda Bazarnika zagrali, stojąc na pionowej ścianie. Umożliwiły im to mocowania z alpinistycznych lin. Całemu spektaklowi towarzyszyła oryginalna gra świateł, co było idealnym zwieńczeniem całej Nocy Kultury.

Pełna galeria fotografii https://www.facebook.com/LegionowoPorusza/photos/?tab=album&album_id=730159307122270

Noc Kultury 2016 współorganizowali:

Urząd Miasta Legionowo, Miejski Ośrodek Kultury, Muzeum Historyczne, Miejska Biblioteka Publiczna, Powiatowa Instytucja Kultury, Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne, Państwowa Straż Pożarna w Legionowie.

TAGI: