Legionowo: Gęsina na św. Marcina

Już po raz czwarty (11.11) mieszkańcy Legionowa zostali zaproszeni do wspólnego świętowania podczas Festiwalu Gęsiny. Tym razem wydarzenie odbyło się na terenie nowej inwestycji – Centrum Komunikacyjnego. Na stoiskach zbierano pieniądze na leczenie chorego małego mieszkańca - Kacpra Szczuckiego.

Podobnie jak w poprzednich latach Festiwal był wydarzeniem dla całych rodzin. Impreza rozpoczęła się od przedstawienia dla dzieci. Kolejną atrakcją było „darcie pierza” przy muzyce ludowej. Dużym powodzeniem cieszyły się konkursy kulinarne. Gwiazdą wieczoru był znany z serialu Ranczo Piotr Pręgowski.

Przez cały czas trwania imprezy na stoiskach gastronomicznych tłumnie odwiedzanych przez mieszkańców można było skosztować licznych regionalnych (i nie tylko|) przysmaków. Dużym powodzeniem cieszyły się kanapki ze smalcem i ciasta, przygotowane przez radnych Klubu Porozumienie Prezydenckie. Dzięki własnej roboty wypiekom zebrali oni na rzecz Kacpra blisko 500 zł.

Oprócz radnych akcję wsparli także wystawcy i restauratorzy (Gruba Kaśka, Restauracja Ratuszowa i Aruana z hotelu Narvil). W sumie podczas zbiórki publicznej prowadzonej przez Stowarzyszenie Paczka Pomysłów na rzecz małego mieszkańca udało się uzbierać prawie 4000 zł.

Podczas imprezy oficjalnie wręczona została statuetka spółce RSJ House za "Faktorię" - najładniejszą inwestycję 2016 roku w Legionowie. Ogłoszono także wyniki konkursu "Przysmak Dzika”. W tegorocznej edycji wzięło udział 8 przedszkoli miejskich i 5 szkół podstawowych. W sumie zebrano 5601,83 kg żołędzi.

W kategorii przedszkola zwyciężyli:

III miejsce: Grupa Motylki z Przedszkola Miejskiego nr 1 z wynikiem 325 kg – nagroda: 500 zł

II miejsce: 2 grupa z Przedszkola Miejskiego nr 10 z wynikiem 359 kg – nagroda: 1000 zł

I miejsce: Grupa Czerwona z Przedszkola Miejskiego Integracyjnego nr 5 z wynikiem 580 kg – nagroda: 2000 zł

W kategorii szkoły podstawowe:

III miejsce: klasa 5 c ze Szkoły Podstawowej nr 1 z wynikiem 421,2 – nagroda: 500 zł

II miejsce: klasa 2 b ze Szkoły Podstawowej nr 1 z wynikiem 422 kg – nagroda: 1000 zł

I miejsce: klasa 2 c ze Szkoły Podstawowej nr 4 z wynikiem 518,5 kg – nagroda: 2000 zł

Konkurs prowadzony był we współpracy z kołem łowieckim "Sęp".

Pełna galeria zdjęć znajduje się na profilu Legionowo Porusza na Facebooku.

TAGI: