Legionowo: Dozór za kradzież i atak na ekspedientkę

Policjanci zatrzymali 40-latka, który w jednym ze sklepów próbując wyjść z niezapłaconym towarem zaatakował interweniującą ekspedientkę. Mężczyzna usłyszał już zarzut za kradzież rozbójniczą. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu na terenie jednego z marketów w Legionowie. Jeden z klientów sklepu próbował opuścić placówkę nie płacąc za towar. Kiedy pracownica sklepu chciała uniemożliwić mu wyjście i wezwać Policję mężczyzna zamachnął się i uderzył ją w twarz. Na pomoc przyszli inni klienci sklepu i ujęli podejrzanego.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci zatrzymali Macieja K. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli przy nim skradzione batony. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonego materiału zatrzymany usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej i decyzją prokuratora trafił pod policyjny dozór. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.