Legionowo: Dozór za pobicie byłej partnerki

Legionowscy śledczy ustalili, że 32- letni Michał S. pobił byłą dziewczynę. Wcześniej wywiózł ją samochodem za Legionowo i nie pozwalał wyjść z pojazdu. Podejrzany o te przestępstwa został zatrzymany, a prokurator do zakończenia postępowania zastosował wobec niego policyjny dozór. Grozi mu do 5 lat więzienia. 

Był już Nowy Rok kiedy o godz. 1.30  w Legionowie policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 32-letniego Michała S. Mężczyzna ten, najprawdopodobniej nie mogąc pogodzić się z odejściem od niego swojej byłej dziewczyny wciągnął ją do samochodu, wywiózł za miasto i tam groził pobiciem. Następnie zawiózł kobietę do swojego domu. Gdy ta chciała zadzwonić po taksówkę wyrwał jej telefon i uszkodził aparat. Chwilę potem dotkliwie pobił kobietę. Pokrzywdzona zdołała uciec z domu mężczyzny, a przypadkowy świadek wezwał pogotowie.

Policjanci z wydziału prewencji legionowskiej komendy gdy tylko dowiedzieli się o zdarzeniu natychmiast udali się do pokrzywdzonej kobiety, aby ustalić co się stało. Kobieta trafiła na szpitalny oddział, a policjanci rozpoczęli swoje czynności.

W niedługim czasie Michał S. został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu, miał go prawie promil.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Zgromadzony materiał dowodowy w sprawie pozwolil na przedstawienie zarzutów spowodowania obrażeń ciała u byłej partnerki na okres powyżej 7 dni w Sylwestra oraz pobicia w listopadzie zeszłego roku z obrażeniami poniżej 7 dni. Ponadto mężczyzna stanął pod zarzutem bezprawnego pozbawiania wolności oraz kierowania gróźb karalnych podczas tego zdarzenia i w zeszłym roku.

Teraz o jego losie zdecyduje sąd. Do sprawy decyzją prokuratora karany w przeszłości 32-latek został objęty policyjnym dozorem.

/KPP Legionowo/