Legionowo: Budowa strażnicy na finiszu

Budowa nowej strażnicy dla legionowskich strażaków dobiega końca.  Niektóre pomieszczenia zaczynają  być już meblowane. Jak nic nie zakłóci prac to w pierwszym kwartale następnego roku, strażacy rozpoczną pracę w nowym obiekcie. 

Rozpoczęta rok temu budowa remizy dobiega końca. Kilka dni temu przyjechały już meble do części biurowych Komendy Powiatowej. Wkrótce obiekt podłączony zostanie do sieci światłowodowej oraz łącz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Według planu budowy, strażacy powinni przenieść się do nowej siedziby pod koniec pierwszego kwartału 2020 roku. Nowoczesny budynek będzie służył zarówno strażakom z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej, którzy pełnią całodobową służbę w gotowości do niesienia pomocy mieszkańcom powiatu legionowskiego jak i pracownikom Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Poprawią się również warunki dyspozytorów Powiatowego Stanowiska Kierowania. W nowym budynku przygotowane zostaną aż 3 miejsca wraz z siecią telefoniczną i informatyczną, do pracy w czasie dużych akcji ratowniczych.

Na dachu zamontowane zostaną panele solarne co pozwoli w ciągu słonecznego dnia uzyskać prąd dla całego budynku. Strażacy będą mogli zadbać również o sprawność fizyczną. Na tyłach budynku wybudowano pełnowymiarowe boisko sportowe.

Inwestycja prowadzona jest na przekazanej przez miasto działce. Inwestorem jest Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Środki finansowe pochodzą z funduszu modernizacji służb mundurowych.

Podziel się z innymi