Legionowo: Bezpłatne badania kamerą termowizyjną

Zapraszamy do uczestnictwa w cyklicznej już akcji Urzędu Miasta Legionowo dotyczącej ochrony powietrza w Legionowie – badaniu kamerą termowizyjną. Od 2015 r. wykonano już 192 badania kamerą termowizyjną. Właściciele domów w Legionowie otrzymali szczegółowe raporty ze zdjęciami, pokazujące mostki termiczne, nieszczelne okna, nieocieplone fundamenty itd.

Do raportów dołączona została informacja na temat obowiązujących norm budowlanych w zakresie izolacyjności cieplnej budynków.

Celem programu jest zainteresowanie mieszkańców termomodernizacją domów jednorodzinnych. Najlepszym sposobem zmniejszenia kosztów ogrzewania oraz zredukowania emisji zanieczyszczeń jest ograniczenie zapotrzebowania na ciepło.

Badanie kamerą termowizyjną dostarcza precyzyjnych informacji którędy ucieka ciepło z naszego domu. Należy zwrócić uwagę, że badanie kamerą termowizyjną jest badaniem jakościowym – dostarcza wiedzy na temat wadliwych elementów budynku.

Przed planowaną termomodernizacją należy poprosić o fachową pomoc, ocenić stan techniczny budynku lub wykonać audyt energetyczny.

Program będzie kontynuowany w kolejnych sezonach zimowych. Prosimy wysyłać zgłoszenia na adres: termowizja@um.legionowo.pl lub zgłaszać się osobiście do Referatu Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta pokój 3.14 i 3.15, gdzie będą mogli wypełnić druk zgłoszenia. O udziale w programie decyduje kolejność zgłoszeń.

W zgłoszeniu należy podać dokładny adres domu mieszkalnego oraz telefon kontaktowy. Należy także poinformować o sposobie odbioru raportu z wynikami: odbiór w Urzędzie Miasta osobiście w wersji papierowej lub poprzez podany adres email jako załącznik w formacie pdf.

Badania kamerą termowizyjną wymagają ściśle określonych warunków pogodowych – niskiej temperatury, braku opadu oraz niewielkiego nasłonecznienia.

TAGI:

Podziel się z innymi

Podziel się z innymi: