Legionowo: „Bezpieczny Piątek – Szlaban na Ryzyko”

Legionowscy policjanci zaangażowali się w akcję „Bezpieczny piątek – szlaban na ryzyko” w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd”. W piątek od rana mundurowi wspólnie z przedstawicielem PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. edukowali pieszych i kierujących na przejeździe kolejowym w Legionowie. Podobnych akcji można się spodziewać przez całe wakacje.

W piątek (17.07) w godzinach porannych na przejeździe kolejowym w Legionowie pojawiły się służby dbające o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Legionowscy policjanci, pracownicy PKP oraz funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei prowadzili akcję „Bezpieczny piątek – szlaban na ryzyko” w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd”. Działania te mają na celu podniesienie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych, w tym w szczególności na niestrzeżonych. Priorytetem służb jest podniesienie świadomości uczestników ruchu drogowego na temat zagrożeń związanych z nieprawidłowymi zachowaniami kierujących i pieszych na przejeździe.

Osoby korzystające dziś w godzinach porannych z przejazdu kolejowego na ul. Kwiatowej miały wręczane specjalne broszury informacyjne. Podobnych akcji można się spodziewać w okresie wakacyjnym.

TAGI:

Podziel się z innymi