Legionowo: Będzie remont peronu na Piaskach

Osiedle Piaski w końcu doczeka się remontu peronu. Zarządca infrastruktury, spółka PKP, nie widziała potrzeby aby poprawić komfort legionowskich podróżnych, inwestycję wykona więc miasto. Ogłoszono przetarg na wykonawcę.

Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie nowej nawierzchni peronu, pochylni oraz dojść do peronu z kostki betonowej, montaż nowych barierek ochronnych, montaż wiat peronowych wraz z siedzeniami i koszami na śmieci, wykonanie odwodnienia peronu wraz z montażem skrzynek odpływowych oraz studni chłonnych, wymianę słupów oświetleniowych wraz z oprawami.

– PKP nie widziało potrzeby remontu peronu na Piaskach. W ramach modernizacji linii E 75 wyremontowane zostały perony PKP Legionowo i PKP Legionowo Przystanek, natomiast nasze prośby o poprawę warunków, w jakich na pociągi czekają mieszkańcy osiedla Piaski i III Parceli nie spotykały się z pozytywną reakcją ze strony spółki kolejowej – mówi prezydent Roman Smogorzewski, dodając, że mieszkańcy wielokrotnie zwracali się z prośbą o modernizację stacji, dlatego po kilku latach rozmów z koleją, miasto postanowiło przeprowadzić remont na własny koszt. Poprawiliśmy bezpieczeństwo pieszych, wykonaliśmy chodnik prowadzący do peronu, w jego pobliżu powstają właśnie dwa nowe parkingi. Naturalną kontynuacją inwestycji w tej części miasta jest modernizacja peronu.

Otwarcie przetargu zaplanowano na 9 października. Przyszły wykonawca będzie miał 60 dni na realizację tej inwestycji, na którą będzie zobowiązany zdobyć wszystkie niezbędne pozwolenia ze strony PKP.

UM Legionowo

TAGI: