Legionowo: Basen na Piaskach od końca października

Dobiega końca największa inwestycja ostatnich lat – budowa basenu na os. Piaski. Wciąż trwa konkurs na nazwę pływalni, której oficjalne otwarcie już 27 października.

Oprócz basenu sportowego, na wszystkich chętnych czeka rozbudowana część rekreacyjna. Co ważne – pływalnia będzie dostępna od 6 rano do 22.

To długo wyczekiwana i bardzo potrzebna inwestycja. Co prawda pomysł wyszedł od władz miasta, ale realizuje go spółka KZB Legionowo. To o tyle ważne, że pozwoli zaoszczędzić 23% kosztów. – Różnica pomiędzy inwestycją prowadzoną przez gminę a tą prowadzoną przez spółkę to 23%. Prawie jedna czwarta kosztów mniej będzie wydatkowana na ten cel dzięki możliwości odzyskania VAT-u przez spółkę – tłumaczy prezydent Roman Smogorzewski.

Prezydent podkreśla, że przy tej inwestycji udało się osiągnąć kompromis między marzeniami o gigantycznym aquaparku, a basenem przyszkolnym, który ma atrakcyjną cześć rekreacyjną. – To jest basen skrojony na miarę naszych możliwości i potrzeb. Pływalnia będzie otwarta codziennie w godzinach 6.00-22.00, trwają rozmowy z operatorami oferującymi karty sportowe. Wkrótce zostanie podany dokładny cennik wejść, który będzie dostosowany do możliwości naszych mieszkańców. Zarówno cennik, jak i inne warunki będą takie jak na pływalni w Nieporęcie, z której chętnie korzystają nasi mieszkańcy. Pływalnia na os. Piaski jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych – mówi prezydent.

Oprócz basenu pływackiego o wymiarach 16,5 na 25 metrów z siedmioma torami, w budynku znajduje się także basen rekreacyjny o wymiarach 11 na 22 metry, brodzik dla dzieci, zjeżdżalnia – rura, sauna, dwa jacuzzi, leżanki z masażem, masaż ścienny oraz masaż stóp i karku. Obok obiektu powstanie parking na 65 samochodów osobowych i 2 miejsca dla autokarów.

Inwestycja otrzymała 3,5 mln zł dofinansowania z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki, z programu rozwoju ponadlokalnej infrastruktury sportowej – pilotaż edycja 2017, który wspiera budowę i rozbudowę infrastruktury sportowej, przeznaczonej dla szerokiego grona odbiorców. Po odjęciu VAT i otrzymanego dofinansowania koszt tej inwestycji to około 11,5 mln zł.

Podziel się z innymi