Legionowo: Basen z ministerialnym dofinansowaniem

Budowany przez spółkę KZB Legionowo basen przy Szkole Podstawowej nr 8 otrzymał 3,5 mln zł dofinansowania z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Program rozwoju ponadlokalnej infrastruktury sportowej – pilotaż edycja 2017, wspiera budowę i rozbudowę infrastruktury sportowej, która będzie przeznaczona dla szerokiego grona odbiorców. Ministerstwo przyznając środki zwraca uwagę na przyszłego użytkownika, zarówno masowego, użytkującego dany obiekt w ramach aktywnej formy spędzania czasu wolnego, jak również sportowca wyczynowego, którego podstawowym celem jest współzawodnictwo sportowe i maksymalizacja osiągnięć w tym zakresie.

Legionowski basen będzie przeznaczony zarówno dla uczniów i sportowców, jak i dla wszystkich mieszkańców.

Druga legionowska pływalnia to basen pływacki o wymiarach 25x16,5 m z 7 torami i basen rekreacyjny o wymiarach 11x22 m, na którym relaks zapewnią leżanki z masażem, masaż ścienny, masaż stóp i karku. Dla najmłodszych w brodziku o wymiarach 7x7 m czekać będą dzwonek wodny, jeż wodny i zjeżdżalnia słonik. Na zewnątrz będzie zamontowana zjeżdżalnia – rura. Obok obiektu powstanie parking na 65 samochodów osobowych i 2 miejsca dla autokarów.

Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu koszt inwestycji wyniesie 11 mln zł.

DP

TAGI: