Legionowo: Barwienie wody w miejskim systemie ciepłowniczym

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej „Legionowo” Sp. z o. o. zawiadamia, że w dniach od 7 do 30 sierpnia planowane jest przeprowadzenie szczelności sieci i urządzeń ciepłowniczych.

Jak informuje PEC „Legionowo” badanie to oznacza dodawanie barwnika Fluoresceina RM 200% do wody w sieci ciepłowniczej. Pozwoli to na wykrycie ewentualnych nieszczelności wymienników ciepła znajdujących się w węzłach cieplnych zlokalizowanych na terenie Legionowa. Może się zdarzyć, że w przypadku nieszczelności wymiennika, zabarwiona woda sieciowa przedostanie się do instalacji ciepłej wody użytkowej i wypływać będzie w kranie w lokalu użytkownika. Wówczas woda będzie miała kolor zielono-żółty. Spółka zapewnia, że użyty barwnik jest bezpieczny dla zdrowia ludzkiego.

„Zabarwionej wody nie należy stosować do celów spożywczych, można natomiast używać wodę do celów sanitarnych. Środek wykorzystywany do zabarwiania wody sieciowej nie stanowi zagrożenia dla zdrowia ludzi i nie jest szkodliwy dla środowiska naturalnego. Rozkłada się pod wpływem światła. W przypadku wystąpienia, po kontakcie z zabarwioną wodą, jakichkolwiek niepokojących objawów – prosimy o pilny kontakt z lekarzem” - czytamy w komunikacie PEC Legionowo.

W przypadku zauważenia zmiany koloru ciepłej lub zimnej wody użytkowej prosimy o niezwłoczną informację o zaistniałym fakcie Pogotowia Technicznego tel. 22, 774-49-11, 692-730-476, 22, 774-33-94 lub 692-732-996.

TAGI: