Legionowo: Awantura w barze zakończona zarzutami

Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego komendy w Legionowie zatrzymali Adama K. i Michała Ć. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kierowania gróźb karalnych pozbawienia życia przy użyciu noża wobec pokrzywdzonego. Cała sytuacja rozegrała się w jednym z legionowskich barów. Mężczyźni żądali od barmana aby podawał im alkohol za darmo i nie pozwolili mu opuścić lokalu. Za takie zachowanie mężczyznom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Niedzielny wieczór Adam K. i Michał Ć. postanowili spędzić w jednym z barów na terenie legionowa, gdzie spożywali alkohol. Od samego początku byli wulgarni i agresywni w stosunku do innych klientów, jak i personelu. Kiedy zbliżała się już godzina zamknięcia lokalu mężczyźni nie chcieli go opuścić i zażądali od barmana, aby podawał im alkoholu za darmo. Adam K. uderzyła pokrzywdzonego w twarz, następnie obaj mężczyźni grozili mu pozbawieniem życia przy użyciu noża. Nie pozwolili mu również opuścić lokalu. Pokrzywdzony obawiając się o swoje życie i zdrowie o całej sytuacji powiadomił Policję.

Przybyli na miejsce stróże prawa po wysłuchaniu relacji pracownika baru zatrzymali obu mężczyzn. Badania alkomatem wykazały iż Adam K. miał 2.5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, zaś jego kompan prawie 3 promile. Obaj panowie trafili do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu osobami zajęli się legionowscy śledczy. Mężczyznom przedstawiono zarzuty dotyczące gróźb karanych, zmuszania do określonego zachowania oraz naruszenia nietykalności cielesnej. Wobec takich zarzutów legionowska prokuratura przychyliła się do wniosku śledczych i zastosowała wobec 42-latka i 32-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego.

KPP Legionowo