Legionowo: Areszt za znęcanie się nad najbliższymi

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Legionowie otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej w jednym z mieszkań na terenie miasta. Na miejscu policjanci zastali 24-latka oraz zgłaszającą. Jak ustalili mundurowi mężczyzna od roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad rodziną. W trakcie awantur domowych dochodziło do rękoczynów, kobieta była bita po twarzy, ośmieszana i wyzywana słowami wulgarnymi. Mężczyzna kontrolował żonę i izolował od otoczenia. Agresję słowną kierował również w kierunku swoich małoletnich pasierbic.

24-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Po zebraniu materiału dowodowego dochodzeniowcy przedstawili mu zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad osobami najbliższymi. Na wniosek śledczych i prokurator Sąd Rejonowy w Legionowie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mieszkaniec powiatu legionowskiego najbliższe dwa miesiące spędzi za kratkami. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Znęcanie się i poniżanie to tajemnica wielu rodzin. Apelujemy, aby osoby dotknięte tą tragedią nie wstydziły się mówić o swojej sytuacji. W naszej komendzie zawsze czekają policjanci gotowi nieść pomoc ofiarom przemocy domowej.

podkom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi