Legionowo: Areszt za kradzieże

Dzięki wnikliwej pracy legionowskich kryminalnych zostali ustaleni sprawcy kradzieży oraz kradzieży rozbójniczej. Do zdarzeń tych doszło w styczniu tego roku, na terenie jednego ze sklepów w powiecie legionowskim. Policjanci zatrzymali już 28-letnią Joannę K., która decyzją sądu trafiła na 3 miesiące do aresztu. W tej sprawie planowane są dalsze zatrzymania.

Kilka dni temu policjanci otrzymali zgłoszenie z jednego ze sklepów o kradzieży rozbójniczej, gdzie kobieta wraz z mężczyzną dokonali kradzieży kolczyków.

Pracownicy sklepu zauważywszy ten fakt, próbowali zatrzymać parę złodziei. Kiedy jedna z ekspedientek stanęła w drzwiach, aby podejrzani nie wyszli z placówki mężczyzna odepchnął ją, w wyniku czego upadła na ziemię i doznała urazu głowy. Wtedy para podejrzanych wybiegła ze sklepu.

Dzięki wnikliwej analizie materiałów śledczy ustalili dane personalne osób, które brały udział w zdarzeniu oraz powiązali ich z innymi przestępstwami na terenie Legionowa. 28–letnia Joanna K. już została zatrzymana. Przedstawiono jej zarzut kradzieży oraz kradzieży rozbójniczej. Decyzją Sądu na wniosek Prokuratury kobieta została aresztowana na okres 3 miesięcy. Za powyższe przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanie podejrzanego mężczyzny jest tylko kwestią czasu.

KPP Legionowo