Legionowo: 67-latek zmarł w Ratuszu. LPR w akcji

W poniedziałek (15.10) chwilę po godzinie 16 w Punkcie Obsługi Interesanta w legionowskim Urzędzie Miejskim 67-letni interesant osunął się na ziemię. Urzędnicy natychmiast wezwali Ratownictwo Medyczne.

Po chwili w ratuszu pojawił się Zespół Ratownictwa Medycznego z Jabłonny. Ratownicy ustalili, że mężczyzna nie daje oznak życia i natychmiast przystąpili do resuscytacji krążeniowo oddechowej. Do pomocy w reanimacji wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Po paru minutach na ul. Sowińskiego na wysokości Ratusza wylądowała podniebna karetka. Lekarz wraz z ratownikiem pomogli w reanimacji. Niestety po ponad godzinie stwierdzono zgon 67-latka.

Jak poinformowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe - u mężczyzny doszło do Nagłego Zatrzymania Krążenia (NZK). Śmigłowiec powrócił do bazy w Warszawie. Miejsce lądowania zabezpieczała Policja i Straż Pożarna z JRG Legionowo i OSP Legionowo.

Na czas akcji ratowniczej praca Urzędu Miejskiego została wstrzymana. Pracownicy obsługi interesanta przenieśli się do stanowiska informacji w holu głównym i przyjmowali jedynie wnioski. Miejsce czynności medycznych zabezpieczali strażnicy miejscy.