Legionowo: 400 umów na wymianę pieca węglowego

Program wymiany pieców w Legionowie wystartował w listopadzie 2015 r. w piątek (20.09) podpisano 400. umowę na wymianę pieca węglowego. Szczęśliwym mieszkańcem okazał się pan Mariusz, który oprócz nowego pieca otrzymał dodatkowy bonus – bon na 1000 zł.

– Już 400 osób zdecydowało się skorzystać z miejskiego programu i wymienić piec węglowy na gazowy, bo tych dofinansowujemy zdecydowanie najwięcej. Oznacza to, że już 1/3 właścicieli pieców zmieniła źródło ogrzewania – mówi prezydent Roman Smogorzewski.

Pytany o powody wymiany pan Mariusz wyjaśnia, że informację o programie znalazł na stronie internetowej miasta. Od kilku lat nosił się z myślą o wymianie, ale zawsze były inne pilne wydatki. Teraz w końcu się zdecydował się przede wszystkim dla wygody. Mieszkaniec jest zaskoczony, jak mało formalności było przy tym programie i że w ciągu 2 tygodni od zainteresowania się akcją już może kupować piec.

Przypominamy: dotacje w wysokości do 8 tys zł na piec i 16 tys na pompę ciepła są wypłacane z budżetu gminy. Gmina finansuje też koszt przyłącza gazowego do nieruchomości.

Informacji w sprawie dotacji udziela Referat Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Legionowo, ul. marsz. J. Piłsudskiego 41, pokój 3.15 oraz 3.14, tel. (022) 766 40 66, 766 40 65. mail: ochrona.srodowiska@um.Legionowo.pl

Podziel się z innymi

Podziel się z innymi: