Legionowo: 3 osoby zatrzymane w trakcie meczu Legionovii z Widzewem

W sobotę podczas zabezpieczenia meczu Legionovia Legionowo z Widzewem Łódź o bezpieczeństwo zarówno kibiców, jak i mieszkańców powiatu jak zawsze dbali policjanci. Dzięki wsparciu Komendanta Stołecznego Policji, legionowskim policjantom towarzyszyli mundurowi z warszawskich oddziałów prewencji Policji oraz przewodnicy psów z wydziału wywiadowczo – patrolowego KSP.

W sobotę policjanci z legionowskiej komendy przy wsparciu kolegów ze stołecznych oddziałów prewencji oraz przewodników psów z ich czworonogami z wydziału wywiadowczo – patrolowego zabezpieczali mecz Legionovii Legionowo z Widzewem Łódź. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo w rejonie stadionu i na drogach dojazdowych, pilnowali, by nie doszło do zakłóceń porządku zarówno przed meczem, w trakcie, jak i po jego zakończeniu.

Nie wszyscy jednak, którzy tego dnia zamierzali kibicować swoim drużynom zachowywali się zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 35,20 i 16 lat.

35-latek usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił legionowskiej prokuraturze na zastosowanie wobec mężczyzny dozoru policyjnego. Przestępstwo to zagrożone jest kara do 10 lat pozbawienia wolności.

20-latkowi przedstawiono zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjanta biorącego udział w zabezpieczeniu. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje kare do 3 lat pozbawienia wolności.

Trzeci z zatrzymanych, również dopuścił się naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Z uwagi na fakt, iż ma 16 lat za swoje zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym.

Policjanci nie odnotowali już więcej przestępstw i wykroczeń związanych z zabezpieczeniem meczu.

Podziel się z innymi

Podziel się z innymi: