Kryminalni odzyskali skradzione auta i zatrzymali 38-latka

Do 10 lat więzienia grozi za kradzież z włamaniem. Za to przestępstwo odpowie 38-letni mężczyzna zatrzymany przez kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie. Mieszkaniec powiatu płońskiego dokonał kradzieży trzech pojazdów na terenie Legionowa. Decyzją prokuratora trafił pod policyjny dozór.

Legionowscy kryminalni realizujący czynności do sprawy kradzieży aut na terenie miasta prowadzili działania mające na celu ustalenie sprawcy tych kradzieży. Wykonana praca przyniosła oczekiwane rezultaty. Policjanci wytypowali osobę mogącą mieć związek z tym przestępczym procederem.

W piątek, w godzinach porannych policjanci wydziału kryminalnego z Legionowa weszli na jedną z posesji w powiecie płońskim, gdzie zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o włamania do samochodów na terenie Legionowa. Podczas przeszukań dwóch posesji na terenie powiatu płońskiego funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli trzy skradzione w listopadzie br. samochody. 38-latka przewieziono do legionowskiej komendy, gdzie w policyjnym areszcie spędził noc.

Po zebraniu materiału dowodowego śledczy przedstawili mężczyźnie zarzuty kradzieży trzech samochodów. Tego samego dnia prokurator zastosował wobec 38-latka dozór policyjny.

podkom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi