Kikoły: Śmiertelny wypadek na DK62

W poniedziałek 24 kwietnia chwilę po godzinie 9 na DK 62 w miejscowości Kikoły gm. Pomiechówek w powiecie nowodworskim doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego marki Peugeot z samochodem ciężarowym marki DAF. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniósł 19-letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego. 

Na skutek wypadku, uszkodzony został również drugi samochód marki Opel. Kierująca nim kobieta odwieziona została do szpitala. Kierowca ciężarowego DAF-a nie odniósł obrażeń. Policja na czas czynności prokuratora, zablokowała całkowicie ruch na DK62, kierując na objazdy przez Nasielsk. Część kierowców wybrała również objazd przez Dębe, Skrzeszew, Kałuszyn i Krubin do Nowego Dworu Mazowieckiego.

Po zakończonych czynnościach przez prokuratora i techników wstępnie ustalono, że 19-latek wyprzedzał w miejscu dozwolonym samochód marki Opel i będąc na przeciwległym pasie ruchu czołowo zderzył się z jadącą prawidłowo ciężarówką. Na czas przeładowywania towaru z leżącego w rowie TIR-a, ruch prowadzony był wahadłowo. Utrudnienia trwały do godziny 22.

/MK/