Kałuszyn: Oplem wjechał w grupę kolarzy

W sobotnie południe w Kałuszynie na DW631 doszło do tragicznego wypadku. Prawdopodobnie oślepiony przez słońce, kierowca samochodu osobowego marki Opel Corsa, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w grupę 14-15 letnich kolarzy, jadących od Nowego Dworu Mazowieckiego w kierunku Wieliszewa.

Zdarzenie rozegrało się na oczach policjantów, którzy właśnie dokonywali kontroli pojazdu w pobliżu miejsca zdarzenia. Policjanci natychmiast ruszyli na pomoc poszkodowanym. Kierujący oplem został zatrzymany i zastosowano wobec niego środki przymusu w postaci kajdanek. Na miejsce przyjechały zespoły Ratownictwa Medycznego oraz zastępy Straży Pożarnej z Kałuszyna i Legionowa. Do pomocy medycznej i transportu do szpitala najbardziej poszkodowanego nastolatka, wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Warszawy.

Wstępnie ustalono, że kolarze zajmowali pas ruchu zgodnie z przepisami. Na miejsce zdarzenia przybył burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego Jacek Kowalski który jest również członkiem Zarządu Mazowiecko-Warszawskiego Związku Kolarskiego.

4 młodych kolarzy trafiło do szpitala. Najbardziej poszkodowany ze złamaniami nóg i rąk został przetransportowany przy użyciu śmigłowca LPR do szpitala dziecięcego przy ulicy Żwirki i Wigury w Warszawie.

Policyjny technik dokonał oględzin miejsca zdarzenia i zebrał materiał na potrzeby śledztwa. Młodzi kolarze należą do sekcji kolarskiej NOSiR BDC Nowy Dwór Mazowiecki.

Udział w akcji:
WRD KPP Legionowo
WRD KPP Legionowo
KP Wieliszew
WŚD KPP Legionowo
471M22 - JRG Legionowo
479M59 - OSP Kałuszyn
01-172 - ZRM Jabłonna
01-174 - ZRM Zegrze
01-194 - ZRM Legionowo
Ratownik 12 - Lotnicze Pogotowie Ratunkowe Warszawa