Kałuszyn: Charytatywna Impreza Andrzejkowa

Młodzieżowa i Dziecięca Drużyna Pożarnicza z Kałuszyna to szlachetna perła i przysłowiowe oczko w głowie wieliszewskiej społeczności. Drużyna ta wzbudza lokalny aplauz, podziw i zachwyt.

Pomysłodawcą utworzenia tej drużyny był Bartłomiej Trzaskoma i Tomasz Piwowarski. Gdy w roku 2015 przymierzali się do utworzenia strażackiego zastępu złożonego z najmłodszych adeptów nie przeczuwali, że ich pomysł wywoła lawinę pozytywnego i przychylnego odbioru zarówno na szczeblu lokalnym jak i centralnym.

Drużyna z Kałuszyna zdobyła atencję, uwagę i zainteresowanie szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka.Pan minister wraz z kałuszyńskimi adeptami zainaugurowali w Urzędzie Gminy Wieliszew program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka.

Mieszkańcy gminy Wieliszew są dumni i zafascynowani społecznym projektem, który kształtuje postawy wielkiej odpowiedzialności oraz głębokiego zaufania obywatelskiego wśród lokalnej młodzieży. Projekt ten kształtuje postawy  prospołeczne, rozwija osobowość młodych adeptów oraz kształtuje charakter i poczucie odpowiedzialności wśród wieliszewskiej młodzieży.

Kałuszyn po raz kolejny wspiera młodych adeptów

Piotr Mostowiec wraz z Michał Stachnikiem to znakomity tandem na miarę wielkiej, zgranej i zsynchronizowanej orkiestry. Panowie wiecznie dwoją się i troją aby wspomagać i integrować ludzi oraz dbać o dobro wspólnoty. Po raz kolejny zostali inspiratorami oraz ambasadorami charytatywnej imprezy, która wsparła szlachetną inicjatywę. W sobotni wieczór (19.11) po raz kolejny zorganizowali w kałuszyńskiej remizie charytatywną zbiórkę oraz licytację pożarniczych gadżetów.

Uczestnicy zebrali 2 177 zł, które inicjator przekazał na rzecz Młodzieżowej i Dziecięcej Drużyny Pożarniczej z Kałuszyna. W lokalnej remizie wśród sympatycznych, serdecznych i zintegrowanych mieszkańców nie zabrakło również charyzmatycznych maratończyków z ekipy Wieliszew Heron Team. Wsparcie, wdzięczność i troska to atrybut i  charakterystyczna wizytówka aktywistów z Wieliszewa, która krok po kroku buduje drogocenny kapitał społeczny. Sobotni wieczór w Kałuszynie był świetną zabawą na tak zwane cztery fajery. Budujące oraz niezwykle fascynujące jest to, że zwykłą ludzką, weekendową radość dzięki odpowiednim inicjatorom zawsze można zamienić na sukces i pożytek prospołeczny.

/Rafał Brodel/