Janówek Pierwszy: Zatrzymani na gorącym uczynku

Dwie osoby na gorącym uczynku przestępstwa zatrzymali policjanci z Wieliszewa. 31-letni Jakub S. oraz 32-letni Kamil Z. podejrzani są o kradzież elementów metalowych, z terenu jednej z firm na terenie powiatu nowodworskiego, które później prawdopodobnie zamierzali sprzedać jako złom. Mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę ok. godz. 9.00 załoga zespołu patrolowo-interwencyjnego wieliszewskiego komisariatu patrolowała miejscowość Janówek Pierwszy. W pewnym momencie policjanci zauważyli jadący samochód marki opel vectra, z którego tylnej części wystawały elementy metalowe, nie będące w żaden sposób zabezpieczone.

Samochodem podróżowali 31-letni Jakub S. i 32-letni Kamil Z. Mężczyźni nie umieli wytłumaczyć skąd pochodzą przewożone rzeczy. Kierujący Jakub S. nie posiadał ponadto uprawnień do kierowania pojazdami. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, a będące własnością firmy przedmioty metalowe wartości ponad 500 złotych zabezpieczone jako dowód w sprawie.

Po zebraniu materiału dowodowego śledczy z Wieliszewa przedstawili Kamilowi Z. zarzut kradzieży. Drugi mężczyzna wkrótce usłyszy ten sam zarzut. Za popełnione przestępstwo kradzieży grozi im do 5 lat więzienia. Skradzione mienie wróci do właściciela.

/KPP Legionowo/